Ha jó az irány, gyorsan történnek az események
+36 70 509 9170
Az esküvő költségvetése
Nincs könnyű helyzetben az, aki mostanában tervezi az esküvőjét. Kevesen engedhetik meg maguknak a saját finanszírozású esküvőt, a legtöbben szülői-nagyszülői segítséggel vágnak neki a szervezésnek. Most tekintsünk is el ennek előnyétől-hátrányától, mindkét esetben a mai magyar valóság az, hogy nem egy hatalmas pénzeszsákból gazdálkodunk. Figyelemmel kísérem a fórumokat is, és többször előkerül a mi-mennyi-miért-olyan-drága problémakör.
Az egyik legfontosabb kérdés, amit az esküvőszervezővel már a kezdetekkor meg kell beszélni alaposan, hogy mi a keret. Vannak, akik saját maguk szeretik kezelni a budget kérdést és van, aki szívesen fogadja a segítséget. Nagyon sok időt spórolunk meg, és mindenkinek az idegeit megkíméljük, ha már az elején ezzel kezdjük, és nem a Galériába megyünk termet nézni, ha egy háromcsillagos fogadóra elegendő az összeg.
Azt javaslom, hogy ne is az ajánlatkérésekkel kezdjük, mert szintén rengeteg időnk mehet el, és ami még ennél is rosszabb, hamar a kedvünket szeghetik a számok, ugyanakkor sokan “nem mernek” olyan helyszínekben gondolkodni, amelyek a “drága benyomást” keltik kinézet alapján, viszont megfelelő lehetne számukra minimális kompromisszummal.
Minél pontosabban meg tudjátok határozni, hogy mekkora összeget szeretnétek a helyszínre és a cateringre szánni, annál nagyobb eséllyel találjuk meg számotokra az álomhelyszínt viszonylag gyorsan. Ez sokszor relatív, van, akinek a Budavár Szalon pont büdzsében van, de a Néprajzi Múzeum már nem fér bele, van, aki inkább egy max. 50 fős szolidabb étteremben ünnepel, de szeretne vízpartot, így ha azt mondja valaki, hogy “helyszínt szeretnék olcsón” abból még nem fogjuk tudni, hogy mire is gondol. Jobb ezt előre tisztázni összegszerűen, mint nyakunkba venni a várost és járni szállodáról étteremre, mert könnyen elmehet a kedvünk az egésztől már az elején, ha semmi sem fér bele a büdzsénkbe, amit nézünk.
Ugyanakkor az is nagyon fontos, hogy ez a büdzsé ne legyen teljesen kőbe vésve, valamennyi rugalmasságot hagynunk kell. (lehet, hogy szívesen lemondunk a limuzinról a vágyott esküvői film érdekében, például)
A szervezés közben minden vőlegénynek és menyasszonynak változnak az elképzelései, hiszen hónapok telnek el, rengeteg impulzussal találkoznak, tapasztalatokat szereznek, és ennek megfelelően változik a büdzsé összetétele is. Menet közben könnyen kiderülhet – ami a legáltalánosabb – hogy az elején elképzelt álomesküvő meghaladja a költségvetést, így változtatni kell néhány dolgon. Azért fontos, hogy az esküvőszervezőt beavassátok a büdzsé részleteibe, hogy az igényeknek megfelelő ajánlatokat tudjon tenni az egyes elemekre.
De nézzük is az első három tételt, min érdemes itt spórolni, és mi az, ami az “olcsó húsnak híg a leve” kategóriába tartozik? (következő cikkekben kitérek majd a többi tételre is)
A következő részekben szó lesz még a ruhákról, a videóról, a felszolgálásról, a ceremóniamesterekről, meg amiről még szeretnétek!
Küldj hozzászólást!